JEZIORO NASSERA

      ADVENTURE NA PUSTYNI

                   NUBIJSKIEJ


-OBSERWACJA KROKODYLI

-WEDKOWANIE

-TREKKING

-ZWIEDZANIE SWIATYN STAROEGIPSKICH I NUBIJSKICH

Pustynia Nubijska jest jednym z mniej znanych miejsc o nieskażonej naturze na mapie Egiptu. Klejnot tej pustyni nazywany jest ,,Morzem Nubijskim” lub najczęściej Jeziorem Nassera. Jezioro to znajduje się w odległej, południowej części tego kraju i zostało stworzone dzięki budowie Wielkiej Tamy Asuańskiej. Jest to również siedziba wielu świątyń staroegipskich i nubijskich, takich jak Abu Simbel, Kalabsha, Beit Al Wali, Kiosk of Kertasi, Wadi Al Seboua, Dekka, Amada, Kasr Ibrim, Derr.....

Pustynia Nubijska to przede wszystkim rejon, gdzie można obserwować prawdziwą dziką naturę tej części Afryki między Egiptem a Sudanem. Warto dodać, że Jezioro Nassera to jedyne miejsce w Egipcie,gdzie żyją na wolności potężne i groźne krokodyle.

Jedną z aktywności podczas naszych wypraw na Pustynię Nubijską jest wędkowanie w  ,,Morzu Nubijskim”. Jezioro Nassera słynne jest z ryb olbrzymów, które żyją w jego głębinach, jak na przykład Nile Perch, największa słodkowodna ryba, która dochodzi do 180 kg" , Tiger Fish, Cat Fish i wiele innych gatunków.

Wyprawy na Jezioro Nassera nazywamy również safari, ze względu na miejsce, w którym się ono odbywa oraz sposób, w jaki je organizujemy i przeprowadzamy. Tym razem zamiast naszych samochodów terenowych poruszamy się specjalnie przygotowanymi łodziami z nasza Nubijska załogą na pokładzie.

Widoki jeziora i otaczającej go zewsząd pustyni są wyjątkowo impresywne, dlatego tez program ten polecany jest dla wszystkich, którzy szukają adventure i kontaktu z dzika naturą. 

 

Więcej szczegółów- proszę o kontakt


JEZIORO NASSERA / NUBIA GALERIA

To top